Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Gmina Dwikozy w programie Doradztwa dla samorządu lokalnego

Nasza Gmina jest jedną z dwudziestu samorządów w Polsce, które zakwalifikowały się do Programu „Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów”.

Projekt realizowany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie i współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem planowanych działań jest wsparcie samorządowców i dyrektorów szkół/placówek w zarządzaniu oświatą.

Doradztwo jest realizowane od września 2022 roku do końca kwietnia 2023 roku zgodnie z opracowanym w projekcie Modelem doradztwa dla JST oraz harmonogramem działań. Jest one spójne z założeniami przygotowywanej Strategii Gminy Dwikozy.

Adresatami usługi doradczej są przedstawiciele samorządu, dyrektorzy wydziałów oświaty oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli.

 

Zespół Projektowy tworzą:

- Pan Marek Łukaszek – Wójt Gminy Dwikozy,

- Pani Iwona Korczyńska – Sapielak – Dyrektor Zespołu Administracyjnego Jednostek Oświatowych
  w Dwikozach,

- Pani Magdalena Binek – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Dwikozach,

- Pan Piotr Kiełczewski – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach.

 

Zadaniem Zespołu Projektowego jest wybór jednego z zaproponowanych w projekcie kierunku rozwojowego, przeprowadzenie wstępnej i pogłębionej diagnozy oraz zaplanowanie działań wspierających. Zespół uczestniczy w szkoleniach ORE w trakcie zjazdów wszystkich samorządów biorących udział w projekcie.

Efektem udziału w programie będzie wdrożenie zaplanowanych zmian usprawniających zarządzanie lokalną oświatą.

Przedstawiciele Gminy Dwikozy wybrali obszar dotyczący rozwoju zawodowego nauczycieli w powiązaniu z rzeczywistymi i aktualnymi potrzebami szkoły/przedszkola oraz środowiska lokalnego.

Głównym założeniem i niewątpliwie zaletą modelu doradztwa jest udzielenie indywidualnego wsparcia każdej jednostce biorącej udział w projekcie – w tym Gminie Dwikozy.

Projekt zakłada ścisłą współpracę samorządu z dwoma ekspertkami ORE: Panią Anną Kupczyk – Doradcą ds. Rozwoju Edukacji i Panią Marią Szostak – Doradcą Rozwoju Personalnego Edukacji, które dzięki swoim kompetencjom, doświadczeniu oraz nowoczesnym narzędziom doradczym pomagają zdiagnozować potrzeby oraz wdrażać planowane zmiany.

 

W ramach dotychczasowych działań Zespół Projektowy uczestniczył w szkoleniach m.in.. w zakresie:

- finansowania pomocy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,

- zarządzania zmianą,

- edukacji włączającej,

- roli wskaźników w zarządzaniu,

- doskonalenia zawodowego nauczycieli w formie procesowego wspomagania,

- współpracy jako warunku efektywności zespołu.

 

W ramach pierwszego spotkania w siedzibie samorządu odbyły się warsztaty prowadzone przez doradców ORE z nauczycielami Szkoły Podstawowej w Dwikozach i Przedszkola Samorządowego w Dwikozach.

Planowane są szersze konsultacje w postaci debaty oświatowej z udziałem Uczniów, Rodziców, Nauczycieli, Dyrektorów i Samorządowców.

Uczymy się i rozwijamy dla naszej lokalnej Społeczności.

 

 


powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.