Urząd Gminy w Dwikozach

Program ,,Energia dla wsi”

Ruszyła pierwsza odsłona programu ,,Energia dla wsi” przygotowanego przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Program ten obejmuje dofinansowanie instalacji OZE i kierowany jest zarówno do rolników, jak i do wszystkich zainteresowanych współpracą w ramach spółdzielni energetycznych (istniejących oraz będących w trakcie rejestracji). 

Całkowity budżet programu wynosi 1 mld złotych. 

Projekt ten ma na celu wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenach wiejskich oraz wiejsko-miejskich. Narodowy Fundusz wspiera rozwój zrównoważonego rolnictwa, a tym samym zrównoważony rozwój energetyki odnawialnej. W tym segmencie kluczowe jest zapewnienie stabilnych dostaw energii w obszarach wiejskich, które będą jednocześnie odpowiadały potrzebom lokalnych odbiorców 

Projekt dedykowany jest rolnikom lub spółdzielniom energetycznym. Przewidziane jest finansowanie budowy instalacji: fotowoltaicznych, wiatrowych, elektrowni wodnych, biogazowni rolniczych oraz magazynów energii.

To doskonały moment na zakładanie Spółdzielni Energetycznych przez Członków Klastrów Energii, jak i na inwestycje w budowę biogazowni! 

Regulamin programu przewiduje:

- udzielanie pożyczek do 25 mln zł na danego beneficjenta, 

- dotacje do 20 mln zł na danego beneficjenta. 

Pierwszy nabór ruszył już 25 stycznia i potrwa do 15 grudnia.

energia_dla_wsi Mailing_biogazownie_(1) 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności