Urząd Gminy w Dwikozach

11 Marca - Dzień Sołtysa

11 marca jest obchodzony w Polsce Dzień Sołtysa. To święto ma na celu okazanie wdzięczności i szacunku tym wszystkim osobom, które na co dzień dbają o swoje sołectwa.

Instytucja sołtysów pojawiła się już w średniowieczu. Osoby mające pełnić tą funkcję, były wyznaczane przez feudalnych panów. Do głównych obowiązków sołtysa należało zbieranie czynszu, przewodniczenie ławie wiejskiej, a także pełnienie roli wiejskiego sędzi.

Obecnie nasze wspaniałe Panie i Panowie Sołtysi z wielkim oddaniem zajmują się sprawami lokalnymi, godnie reprezentują swoje sołectwa, prowadzą zebrania wiejskie, wspierają realizację uchwał Rady Gminy w Dwikozach.

 

Z tej okazji pragniemy złożyć wszystkim Paniom Sołtysom i Panom Sołtysom z terenu Gminy Dwikozy serdeczne życzenia pomyślności w życiu osobistym, a także wszelkich sukcesów, a przede wszystkim wytrwałości w pracy na rzecz mieszkańców.

 

Maria Łukasiewicz - Przewodnicząca Rady Gminy w Dwikozach

Marek Łukaszek - Wójt Gminy Dwikozy 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności