Urząd Gminy w Dwikozach

W Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach świętowali Sołtysi

W dniu 12.03.2026 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja z okazji Dnia Sołtysa.

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik podziękowała zgromadzonym sołtysom za ich codzienną pracę i ogromne zaangażowanie w sprawach swoich społeczności.

Spotkanie stało się okazją nie tylko do świętowania, ale i do zaprezentowania szerokiego wachlarza form wsparcia, jakie Samorząd Województwa przygotował dla obszarów wiejskich w 2026 roku. W konferencji wzięli udział także m.in. Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Grzegorz Socha, Członek Zarządu Anita Koniusz, Senator RP Krzysztof Słoń, Radna Sejmiku i Kierownik Parku Etnograficznego w Tokarni Małgorzata Krzywda oraz dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach Magdalena Fogiel-Litwinek. 

Część merytoryczną wzbogaciły akcenty kulturalne i edukacyjne: prelekcja Jacka Piwowarskiego, recytacja wierszy o sołtysach oraz występy artystyczne Elżbiety Ciepluch i kapeli „Korbany”, która porwała gości do wspólnego świętowania.

Gminę Dwikozy reprezentowali : Teresa Latańska - Sołtys Sołectwa Rzeczyca Mokra, Wioletta Maruszczak - Sołtys Sołectwa Nowy Kamień, Tomasz Krakowiak -Sołtys Sołectwa Buczek oraz Monika Mochul - Zastępca Wójta Gminy Dwikozy.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności