Urząd Gminy w Dwikozach

Gmina Dwikozy otrzymała dofinasowanie w ramach Programu "Senior+"

W dniu 05.06.2024 roku w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach Wojewoda Świętokrzyski Józef Bryk podpisał z przedstawicielami samorządów umowy w ramach Programu Senior +.

Program zakłada wspieranie finansowe jednostek samorządu terytorialnego w zakresie realizacji zadań własnych, określonych w ustawie o pomocy społecznej, polegających na tworzeniu i prowadzeniu infrastruktury ośrodków wsparcia dla osób starszych. Celem programu jest aktywizacja społeczna seniorów. Dzięki wsparciu tworzona jest sieć dziennych domów i klubów „Senior+”. Rządowe dofinansowanie trafi do 26 świętokrzyskich samorządów.

Gmina Dwikozy otrzymała dofinansowanie w kwocie 82 560,00 złotych z przeznaczeniem na zapewnienie dalszego funkcjonowania Dziennego Domu Senior+ w Dwikozach.

Przy podpisywaniu umowy Gminę Dwikozy reprezentowali Marek Łukaszek-Wójt Gminy Dwikozy i Agata Kurek-Skarbnik Gminy Dwikozy.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności