Urząd Gminy w Dwikozach

II Halowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu sandomierskiego

8 lutego 2026 roku na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSIR w Sandomierzu przy ul. Aleksandra Patkowskiego 2a odbyły się II Powiatowe Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze powiatu sandomierskiego, przeprowadzone na podstawie „Regulaminu Halowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych”. W zawodach wzięło udział 28 drużyn (14 dziewczęcych i 14 chłopięcych). Były to zawody eliminacyjne, podczas których wyłoniono najlepsze drużyny w obu kategoriach. Konkurencje odbywały się na czterech jednakowych torach składających się z czterech odcinków z przeszkodami. Zawodnicy występowali w 5 osobowych drużynach i pokonywali tor przeszkód na czas. Najlepsze drużyny z każdej kategorii będą reprezentowały powiat sandomierski w zawodach na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się w dniu 14 marca 2026 roku we Włoszczowie. Gminę Dwikozy reprezentowały drużyny MDP Dwikozy i MDP Winiary.

 

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili:

Poseł na Sejm RP Lucjan Pietrzczyk,
V-ce Wojewoda Świętokrzyski Michał Skotnicki,
Pełnomocnik Wojewody Świętokrzyskiego Anna Madioury,
Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Grzegorz Socha,
Starosta Sandomierski Marcin Piwnik,
Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Piotr Wieczorek, 
Komendant Powiatowy PSP w Sandomierzu bryg. Piotr Krytusa wraz z zastępcą mł. bryg. Andrzejem Włodarczykiem,
Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP st. bryg. w st. spocz. Paweł Górniak,
Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP dh. Szymon Kołacz wraz z v-ce prezesami i członkami zarządu powiatowego ZOSP RP,
Burmistrzowie i Wójtowie z terenu powiatu sandomierskiego,
Komendanci gminni i Prezesi jednostek OSP,
Mieszkańcy oraz przybyli goście,
Media.
Wszyscy w swoich wypowiedziach podkreślili wzorową organizację zawodów i przygotowanie torów. Byli mile zaskoczeni ilością startujących drużyn.

               Klasyfikacja generalna w kategorii dziewcząt:

1. OSP MDP Skotniki I

2. OSP MDP Klimontów

3. OSP MDP Zawierzbie 

4. OSP MDP Wilkowice-Ossolin 

5. OSP MDP Skotniki II

6. OSP MDP Świątniki II

7. OSP MDP Sulisławice 

8. OSP MDP Zawichost I

9. OSP MDP Wólka Gieraszowska 

10. OSP MDP  Świątniki I

11. OSP MDP  Chodków 

12. OSP MDP Łoniów

13. OSP MDP Zawichost II

14. OSP MDP Linów

 

Klasyfikacja generalna w kategorii chłopców:

1. OSP MDP Bogoria Skotnicka 

2. OSP MDP Skotniki I

3. OSP MDP Gnieszowice 

4. OSP MDP Skotniki II

5. OSP MDP Klimontów 

6. OSP MDP Świątniki I

7. OSP MDP Chodków 

8. OSP MDP Zawierzbie I

9. OSP MDP Dwikozy 

10. OSP MDP Sulisławice 

11. OSP MDP Wilkowice-Ossolin 

12. OSP MDP Winiary 

13. OSP MDP Linów 

14. OSP MDP Zawichost 

 

Najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt została dh. Zuzanna Róg z OSP MDP Skotniki.
Najlepszym zawodnikiem w kategorii chłopców został dh. Michał Mroczek z OSP MDP Bogoria Skotnicka. 
Najmłodszym zawodnikiem zawodów została: dh. Joanna Lubelczyk z OSP MDP Zawichost II.
 

Rywalizacja cieszyła się dużą frekwencją, a nad jej regulaminowym przebiegiem czuwał skład sędziowski wyznaczony przez Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu. Składamy serdeczne gratulacje najlepszym drużynom, życząc kolejnych sukcesów na etapie wojewódzkim. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz do władz Sandomierza za wzorową organizację wydarzenia.

 

Źródło: KP PSP Sandomierz, STV.INFO

Galeria zdjęć

1460x616 dc63d8bb-e8b4-41ce-9dad-c45001d10490 addb1f3f-5fa0-4381-a68a-5ad1b37c3c73 c6365500-0422-40af-8907-a30802e0b12c 9cc1fdea-e3e1-4790-b9a5-f7720a8ba63f f8c4c027-f2c4-4d5f-bff7-50e290c0e1d5 eac276f4-3d0c-48af-9259-7da59569d5d1 343720c2-ced7-49e2-a98f-0b7264ead40f abe38c04-379d-40de-8adb-c3061fff558b 603fafea-8136-465f-940e-d7433a9e3e60 a0e9bffc-b978-4bf4-9713-5018cd05563b
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności