Urząd Gminy w Dwikozach

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje gminne

W dniu 25.03.2024 roku w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej” Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami Turnieju byli Wójt Gminy Dwikozy oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dwikozach.

Dzieci i Młodzież ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Dwikozy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych:  Grupa I - Klasa 1-4 oraz Grupa II- Klasa 5-8.

W eliminacjach gminnych wystartowało łącznie 34 uczestników. Sprawdzianem wiedzy o tematyce przeciwpożarowej był pisemny test jednokrotnego wyboru zawierający 25 pytań dla I grupy wiekowej i 30 pytań dla II grupy wiekowej.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała powołana Komisja w składzie:

Dh Ireneusz Juga – Prezes ZOG ZOSP RP w Dwikozach- Przewodniczący Komisji

Barbara Parcheta – inspektor ds. Bezpieczeństwa Publicznego w Urzędzie Gminy Dwikozy - Sekretarz Komisji

Dh Igor Przyłucki- Komendant Gminny ZOSP RP w Dwikozach – Członek Komisji

Ogn. Adrian Piątkowski- pracownik Komendy Powiatowej PSP w Sandomierzu - Członek  Komisji 

Mariola Żmuda- Z-ca Wójta Gminy Dwikozy - Członek Komisji 

Dh Waldemar Maruszczak – Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Sandomierzu- Członek Komisji 

 

Po dokonaniu oceny prac pisemnych przez Komisję wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

I kategoria wiekowa Klasa 1-4

I miejsce

Krzysztof Skubida - Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego Herbu Sulima w Starym Garbowie z wynikiem 20 pkt,

II miejsce

Zuzanna Kudelska - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gierlachowie z wynikiem 17 pkt,

III miejsce

Natalia Statuch - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Burka w Gałkowicach z wynikiem 14 pkt.

 

II kategoria wiekowa Klasa 5-8

I miejsce

Alicja Skubida - Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego Herbu Sulima w Starym Garbowie z wynikiem 22 pkt,

II miejsce

Antoni Kokosa - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych „Puławiaków” w Górach Wysokich z wynikiem 20 pkt,

III miejsce

Michał Wójcik - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych „Puławiaków” w Górach Wysokich z wynikiem 18  pkt .

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii Krzysztof Skubida i Alicja Skubida będą reprezentowali Gminę Dwikozy w eliminacjach OTWP na szczeblu powiatowym, których termin zostanie ustalony po zakończeniu eliminacji gminnych na terenie powiatu.

Laureaci oraz wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Dwikozy.

 Nagrody oraz dyplomy zostały wręczone przez Mariolę Żmuda - Z-cę Wójta Gminy Dwikozy, ogn. Adriana Piątkowskiego - Pracownika Komendy Powiatowej PSP w Sandomierzu, Dh Waldemara Maruszczaka - Wiceprezesa ZOP ZOSP RP w Sandomierzu, Dh Ireneusza Juga - Prezesa ZOG ZOSP RP w Dwikozach, Dh Igora Przyłuckiego - Komendanta Gminnego OSP, Barbarę Parcheta - inspektor ds. Bezpieczeństwa Publicznego w Urzędzie Gminy Dwikozy oraz  Piotra Kiełczewskiego - Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach.

 Organizatorzy składają podziękowania ogn. Adrianowi Piątkowskiemu – Pracownikowi Komendy Powiatowej PSP w Sandomierzu za przygotowanie i udostępnienie zestawów pytań turniejowych oraz Panu Piotrowi Kiełczewskiemu - Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach za okazaną pomoc przy organizacji turnieju.

 

Galeria zdjęć

IMG_6934 IMG_6944 IMG_6947 IMG_6956 IMG_6957 IMG_6964 IMG_6974 IMG_6988 IMG_6991 IMG_6996 IMG_7006 IMG_7010 IMG_7015 IMG_7022 IMG_7028 IMG_7038 IMG_7060 IMG_7072 IMG_7091 IMG_7125 IMG_7158 IMG_7204 IMG_7212 IMG_7226 IMG_7230 IMG_7237 IMG_7253 IMG_7270 IMG_7277 IMG_7301 IMG_7309 IMG_7316 IMG_7319
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności