Przekazanie sprzętu pozyskanego w 2025 roku przez Gminę Dwikozy w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
W dniu 10.03.2026 roku w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy Dwikozy odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dwikozach połączone z przekazaniem sprzętu pozyskanego w 2025 roku przez Gminę Dwikozy w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
W posiedzeniu udział wzięli: Michał Skotnicki - Wicewojewoda Świętokrzyski, bryg. Piotr Krytusa - Komendant Powiatowy PSP w Sandomierzu, Dh Waldemar Maruszczak – Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sandomierzu, Marek Łukaszek- Wójt Gminy Dwikozy, Maria Łukasiewicz - Przewodnicząca Rady Gminy w Dwikozach, Agata Kurek – Skarbnik Gminy Dwikozy, Monika Mochul - Zastępca Wójta Gminy Dwikozy, Barbara Parcheta - Inspektor ds. bezpieczeństwa publicznego w Urzędzie Gminy w Dwikozach, Sebastian Marzec – Prezes Zarządu Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Dwikozach, Dh Igor Przyłucki - Komendant Gminny OSP, Członkowie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dwikozach oraz przedstawiciele lokalnych mediów.
Podczas posiedzenia Michał Skotnicki – Wicewojewoda Świętokrzyski, bryg. Piotr Krytusa – Komendant Powiatowy PSP w Sandomierzu oraz Marek Łukaszek - Wójt Gminy Dwikozy przekazali sprzęt pozyskany w 2025 roku przez Gminę Dwikozy w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej.
W 2025 roku Gmina Dwikozy otrzymała dotację od Wojewody Świętokrzyskiego w kwocie 527 939,40 zł na realizację zadań z zakresu zabezpieczenia logistycznego i zapewnienia ciągłości dostaw. Całkowity koszt realizacji zadań wyniósł 614 710,00 zł , natomiast środki własne Gminy Dwikozy wyniosły 86 770,60 zł
W ramach realizacji zadań zakupiono ;
- samobieżną koparko-ładowarkę oraz umundurowanie specjalne strażackie - 17 szt., aparaty ochrony dróg oddechowych - 4 szt., hełmy strażackie - 17 szt., obuwie strażackie skórzane - 17 par, rękawice strażackie skórzane -17 par, kominiarki strażackie - 17 szt.
