Urząd Gminy w Dwikozach

Realizacja działań w ramach projektu „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów”

 

 

 

Nowy rok szkolny – nowe działania!

Zespół Projektowy biorący udział w projekcie Ośrodka Rozwoju Edukacji „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów” wraz z nauczycielami, rodzicami i uczniami rozpoczyna realizację działań zaplanowanych w Harmonogramie Działań Rozwojowych oraz wynikających z wniosków z Debaty Oświatowej.

Informujemy, że w sierpniu odbyło się już pierwsze spotkanie z Radami Pedagogicznymi Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach i Przedszkola Samorządowego w Dwikozach.

Podczas spotkania Zespół Projektowy w osobach: 

Pani Iwona Korczyńska – Sapielak – Dyrektor Zespołu Administracyjnego Jednostek Oświatowych w Dwikozach,

Pan Piotr Kiełczewski – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach,

Pani Magdalena Binek – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Dwikozach,

Pani Edyta Czajka – Łukawska – specjalista ds. osób niepełnosprawnych,

przedstawił nauczycielom prezentację działań podjętych w ramach projektu, przypomniał wnioski zawarte w Raporcie z debaty oświatowej oraz propozycje ich realizacji opracowane po analizie raportu przez Rady Pedagogiczne, Rady Rodziców szkoły i przedszkola oraz uczniów szkoły. 

Kadra pedagogiczna poznała też plany i propozycje realizacji wniosków z debaty oświatowej. Ponadto podczas spotkania została też zaprezentowana placówka doskonalenia nauczycieli „IMPULS”, z którą będzie nawiązana współpraca w ramach kompleksowego wspomagania szkoły i przedszkola. 

Placówka Doskonalenia Nauczycieli IMPULS ma 12-letnie doświadczenie w kompleksowym wspomaganiu placówek. Środki na szkolenia i współpracę z w/w placówką zaplanowane zostaną w planie doskonalenia nauczycieli na rok 2024. Edukatorem procesowego wspomagania będzie Pani Maria Szostak, z którą Zespól Projektowy współpracował w ubiegłym roku w ramach projektu „Doradztwo dla JST”.

Na spotkaniu przedstawiono również koordynatorów działań: Pani Magdalena Binek będzie koordynatorem procesowego wspomagania przedszkola, Pan Piotr Kiełczewski – koordynatorem procesowego wspomagania szkoły, natomiast koordynatorem sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli w Gminie Dwikozy będzie Pani Edyta Czajka – Łukawska. Koordynatorzy będą działać we współpracy z Panią Iwoną Korczyńską – Sapielak.

Pierwsze spotkanie w ramach procesowego wspomagania zaplanowano na 3 października 2023 r. z Radą Pedagogiczną w Szkole Podstawowej w Dwikozach, a 4 października 2023 r. z Radą Pedagogiczną w Przedszkolu Samorządowym w Dwikozach.


O kolejnym działaniach będziemy informowali Państwa na bieżąco.

Galeria zdjęć

1695898346506 1695898346561 1695898346552 1695898346499 1695898346491-1 1695898346513 1695898346543 1695898346520 1695898346531 1695898346538 1695898346573 1695898346526
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności