Urząd Gminy w Dwikozach

Uroczystość jubileuszu 100- lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dwikozach

W dniu 07.05.2023 roku w Dwikozach odbyła się uroczystość jubileuszu 100- lecia powstania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Dwikozach połączona z obchodami Gminnego Święta Strażaka.

Uroczystości strażackie rozpoczęły się od zbiórki pododdziałów strażackich , które pod dowództwem Dh Igora Przyłuckiego- Komendanta Gminnego OSP w asyście Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku pod batutą Kapelmistrza Dh Kamila Czerwińskiego przemaszerowały z placu przed budynkiem Remizy OSP w Dwikozach do Kościoła Parafialnego w Dwikozach, gdzie została odprawiona uroczysta msza święta. Po mszy świętej nastąpił przemarsz pododdziałów na Stadion Sportowy w Dwikozach, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości.

Po złożeniu uroczystego meldunku i wciągnięciu flagi państwowej na maszt Dh Maciej Broda - Prezes jednostki OSP w Dwikozach powitał przybyłych na uroczystość gości, wśród których byli min.:

Agata Wojtyszek – Poseł na Sejm RP

Marek Kwitek – Poseł na Sejm RP

Marek Jońca- Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego

Andrzej Swajda- Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego

Anna Paluch- Z- ca Dyrektora Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Kielcach

Jacek Toś- Dyrektor Oddziału Regionalnego KOWR w Kielcach

Dh Bolesław Gradziński - Członek Zarządu Głównego ZOSP RP, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach

Dh Waldemar Maruszczak - Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sandomierzu

mł. bryg. Andrzej Włodarczyk -Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Sandomierzu 

Marcin Piwnik - Starosta Sandomierski

Paweł Niedźwiedź- Wicestarosta Sandomieski

Tomasz Huk - Przewodniczący Rady Powiatu w Sandomierzu

Marek Łukaszek -Wójt Gminy Dwikozy

Mariola Żmuda – Z-ca Wójta Gminy Dwikozy

Maria Łukasiewicz - Przewodnicząca Rady Gminy w Dwikozach

Agata Kurek - Skarbnik Gminy

Monika Mochul – Sekretarz Gminy

Barbara Parcheta - inspektor ds bezpieczeństwa publicznego UG Dwikozy

Prezesi OSP z terenu Gminy Dwikozy oraz gmin sąsiednich wraz z jednostkami.

Następnie odczytano rys historyczny jednostki OSP w Dwikozach, który przedstawił Prezes Dh Maciej Broda.

Kolejnymi punktami programu uroczystości było odznaczenie sztandaru jednostki OSP Dwikozy Złotym Znakiem Związku OSP RP oraz wręczenie odznaczeń strażackich dla zasłużonych druhów z jednostki OSP Dwikozy.  Uroczystości zakończył piknik strażacki, na którym wystąpiły zespoły  „Kalina ” z Nowych Kichar , „ Di Lejdis ”z Dwikóz oraz zespół muzyczny BRUTTA.

 

zdjęcia STV. INFO

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności