Urząd Gminy w Dwikozach
Powróć do: strona główna

Dla Turysty

Naturalne walory przyrodnicze naszej gminy i jej okolic zachęcają do uprawiania sportu oraz aktywnych form turystyki. Do miejsc szczególnie urokliwych należą m.in. Góry Pieprzowe - najstarszy górotwór widoczny na ziemiach Polski.  Gmina Dwikozy jest  równie bogata pod względem historycznym, głównie za sprawą największego  polskiego rycerza Zawiszy Czarnego, który wywodzi się z Garbowa.  Nie mniej jednak każda z miejscowości  posiada  skrawek pięknej, choć niekiedy bolesnej  historii,  która zaciekawi każdego kto zachce po nią sięgnąć.

Atrakcje gminy i jej okolic umożliwiają organizowanie wycieczek do wielu miejsc.  Teren Gminy Dwikozy jest bardzo urozmaicony nie brak tu pięknych wąwozów, pagórków, rzek, lasów, a nawet niewysokich  ale najstarszych gór w Polce! Piękno krajobrazu jest gwarantem udanego odpoczynku i relaksu. Nic więc dziwnego, że okolice zachęcają do odwiedzenia ich przez miłośników przyrody. Nasza miejscowość ma bogatą ofertę noclegową oraz kulturalną, dzięki temu każdy niezależnie od zainteresowań, wieku i budżetu, znajdzie coś dla siebie!

strona 

Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami w naszej gminie!

 

 

Zobacz trasę w traseo 
W zakładce Ścieżki rowerowe  można znaleźć wytyczone przykładowe trasy rowerowe lub piesze po naszej Gminie, ale nic nie stoi na przeszkodzie by wytyczyć własne ścieżki z wybranymi atrakcjami. Do czego zachęcamy!