Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Dwikozach

W dniu 11 listopada 2023 roku w Dwikozach odbyły się uroczystości upamiętniające 105 rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli. Organizatorami obchodów Święta Niepodległości byli: Rada Gminy w Dwikozach oraz Wójt Gminy Dwikozy.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęła o godzinie 12:00 uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Dwikozach odprawiona przez ks. Kanonika Artura Barańskiego Proboszcza Parafii w Dwikozach.

Po Mszy Św. uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Powstańców Styczniowych 1863 w Dwikozach, gdzie odśpiewano Hymn Państwowy, złożono wieńce i zapalono znicze. Uroczystość uświetniła parada motocykli ze stowarzyszenia „Moto Sandomierz” oraz inscenizacja przejazdu Marszałka Piłsudskiego, w którego wcielił się Pan Karol Duda z Bożydaru. 

Po wspólnej modlitwie i przemówieniach okolicznościowych uczestnicy udali się do  Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach, gdzie w ramach części artystycznej w montażu słowno - muzycznym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Dwikozach. Uczestnicy mogli też obejrzeć wystawę umundurowania i broni przygotowaną przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Partyzant” ze Stalowej Woli. Na zakończenie odbył się koncert pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Polowej ZS „Strzelec”.

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbył się III Dwikoski Marsz Nordic Walking dla Niepodległej, który wyruszył o godzinie 10:30 ze stadionu sportowego w Dwikozach trasą Dwikozy – Góry Wysokie - Dwikozy. Uczestnicy marszu złożyli wieńce i zapalili znicze przy mogile Powstańców Styczniowych na cmentarzu w Górach Wysokich. Organizatorami marszu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Dwikozach i Gminna Aktywna Grupa Nordic Walking Gminy Dwikozy.

W tegorocznych obchodach wzięli udział Radni Powiatu Sandomierskiego na czele z Przewodniczącym Rady Powiatu w Sandomierzu Tomaszem Hukiem, Władze samorządowe gminy na czele z Wójtem Gminy Dwikozy Markiem Łukaszkiem oraz Przewodniczącą Rady Gminy w Dwikozach Marią Łukasiewicz, poczty sztandarowe i delegacje jednostek OSP, szkół podstawowych, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Gminnego Koła Pszczelarzy, Koła Łowieckiego "Bażant", żołnierze Pododdziału Towarzyszącego 102 Batalionu Lekkiej Piechoty w Sandomierzu z 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, harcerze oraz licznie przybyli mieszkańcy gminy.

Organizatorzy serdeczne dziękują wszystkim, którzy wzięli udział w uroczystości, pocztom sztandarowym, delegacjom szkół i organizacji społecznych, stowarzyszeniu „Moto Sandomierz”, Gminnej Aktywnej Grupie Nordic Walking Gminy Dwikozy, dowództwu 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz Orkiestrze Polowej ZS „Strzelec”. Dziękujemy również jednostkom OSP, Grupie Ratownictwa Medycznego z Ostrowca Św. oraz Policji za zabezpieczenie uroczystości.

 

Galeria zdjęć

IMG_4916 IMG_4926 IMG_4930 IMG_4931 IMG_4932 IMG_4937 IMG_4941 IMG_4949 IMG_4952 IMG_4966 IMG_4968 IMG_4969 IMG_4971 IMG_4972 IMG_4973 IMG_4974 IMG_4975 IMG_4976 IMG_4977 IMG_4978 IMG_4979 IMG_4984 IMG_4990 IMG_4992 IMG_4994 IMG_4995 IMG_4998 IMG_5000 IMG_5002 IMG_5003 IMG_5004 IMG_5008 IMG_5009 IMG_5014 IMG_5026 IMG_5040 IMG_5046 IMG_5050 IMG_5058 IMG_5066 IMG_5097 IMG_5103
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.