Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

III Gminna Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli

22 listopada 2023 r. w Urzędzie Gminy w Dwikozach odbyła się III Gminna Konferencja Dyrektorów Szkół i Przedszkoli.

Na zaproszenie Wójta Gminy Dwikozy – Pana Marka Łukaszka oraz Dyrektora Zespołu Administracyjnego Jednostek Oświatowych w Dwikozach – Pani Iwony Korczyńskiej- Sapielak odpowiedzieli Dyrektorzy Szkół Podstawowych i Przedszkoli prowadzonych przez Gminę i Stowarzyszenia.

Tematem tegorocznej konferencji był Plan działań oświatowych i kulturalnych na rok szkolny 2023/2024.

Podczas spotkania zaplanowano inicjatywy i przedsięwzięcia na rzecz społeczności Gminy Dwikozy, które będą realizowane w bieżącym roku szkolnym.

Zespół Projektowy „Doradztwo dla JST” zaproponował utworzenie sieci współpracy na terenie gminy skierowanej do nauczycieli pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jej zadaniem będzie wspólne rozwiązywanie problemów, dzielenie się pomysłami i doświadczeniami.

Koordynatorem sieci współpracy i samodoskonalenia została Pani Edyta Czajka – terapeuta pedagogiczny, pracująca od 22 lat jako nauczyciel współorganizujący kształcenie specjalne, prowadząca rewalidację z dziećmi z różnymi formami niepełnosprawności w tym: ze spektrum autyzmu, afazją, niepełnosprawnością wzroku oraz terapię z zakresu zaburzeń integracji sensorycznej.

Coroczne spotkania są również okazją do posumowania współpracy pomiędzy szkołami i przedszkolami za ubiegły rok szkolny. 

Zaplanowane przez placówki oświatowe na rok 2022/2023 konkursy, przeglądy, imprezy sportowe dedykowane dzieciom i młodzieży z terenu całej gminy, zostały zrealizowane na bardzo wysokim poziomie. Ich gospodarzami były poszczególne szkoły i przedszkola z Gminy Dwikozy.

Na spotkaniu podsumowano również II edycję wręczenia Stypendium Wójta Gminy Dwikozy za osiągnięcia w roku szkolnym 2022/2023 oraz udział Gminy Dwikozy w projekcie „Doradztwo dla JST” – wsparcie dla uczniów w procesie uczenia się. Członkowie Zespołu Projektowego Pani Magdalena Binek oraz Pan Piotr Kiełczewski podzielili się spostrzeżeniami dotyczącymi wdrażania zmian zgodnie z wnioskami z I Gminnej Debaty Oświatowej, przeprowadzonej w marcu br.

Podczas konferencji wymieniono uwagi dotyczące Raportu o realizacji zadań oświatowych za ubiegły rok szkolny zaprezentowanego podczas sesji w dniu 26.10.2023 r. nie tylko Radzie Gminy Dwikozy, ale przekazanego również dyrektorom wszystkich szkół. Rozmawiano o demografii gminy, wynikach egzaminu po szkole podstawowej oraz organizacji pomocy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Podczas spotkania Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściowie – Pani Magdalena Pytelewicz zaprezentowała realizację dobrych praktyk, które są regularnie zamieszczane na stronie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Wszystkim uczestnikom konferencji serdecznie dziękujemy za otwartość, za zgłaszanie pomysłów i zaangażowanie.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.