Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

INFORMACJA O WYNIKACH KONSULTACJI

Zgodnie z § 2 uchwały NR XLVIII/283/2022 Rady Gminy w Dwikozach z dnia 30 listopada 2022 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Dwikozy w przedmiocie zmian statutów jednostek pomocniczych Gminy Dwikozy informuję, co następuje:

Przedmiotem konsultacji społecznych były projekty uchwał w sprawie uchwalenia statutów sołectw Gminy Dwikozy:

 1. Buczek
 2. Bożydar
 3. Czermin
 4. Dwikozy
 5. Gałkowice
 6. Kolonia Gałkowice
 7. Nowy Garbów
 8. Stary Garbów
 9. Gierlachów
 10. Góry Wysokie
 11. Kamień Łukawski
 12. Nowy Kamień
 13. Nowe Kichary
 14. Stare Kichary
 15. Kępa Chwałowska
 16. Mściów
 17. Romanówka
 18. Rzeczyca Mokra
 19. Rzeczyca Sucha
 20. Słupcza
 21. Szczytniki
 22. Winiarki
 23. Winiary
 24. Jaroszówka

Konsultacje w sprawie projektów statutów sołectw z terenu Gminy Dwikozy  zostały przeprowadzone w dniach od 19 czerwca 2023 do 03 lipca 2023 roku. Celem konsultacji było zebranie uwag i opinii mieszkańców Gminy w sprawie rozwiązań organizacyjnych i prawnych przyjętych w projektach uchwał dotyczących statutów sołectw. Konsultacje podzielone były na poszczególne sołectwa, dla których został przygotowany projekt nowego statutu, a do udziału w konsultacjach uprawnieni byli mieszkańcy danego sołectwa.

Konsultacje przeprowadzono w formie możliwości zgłaszania opinii i wniosków, poprzez wskazanie konkretnych propozycji zmian w treści projektów statutów, uzupełnień i doprecyzowania zapisów umieszczonych w udostępnionym formularzu.

Projekty statutów były dostępne w formie:

a) wyłożenia do publicznego wglądu w formie papierowej u sołtysa w poszczególnych sołectwach,
b) wyłożenia do publicznego wglądu w formie papierowej w Urzędzie – Biurze Rady Gminy w Dwikozach,
c) Publikacji projektów uchwał w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Dwikozach (http://www.dwikozy.bip.gmina.pl/) oraz na stronie internetowej Gminy Dwikozy  (https://dwikozy.gmina.pl/),

W toku przeprowadzonych konsultacji do Urzędu Gminy w Dwikozach nie wpłynęły żadne wnioski/opinie/uwagi do żadnego projektu statutu jednostki pomocniczej.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.