Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Konkurs Wieńców Dożynkowych

 W dniu 13 sierpnia 2023r. w Kościele Parafialnym w Mściowie odbyła się Msza Św. dziękczynna w intencji rolników, ogrodników, sadowników i producentów rolnych odprawiona przez Ks. Kanonika Romana Sieronia – proboszcza miejscowej parafii.
W związku z organizacją Dożynek Powiatowych Powiatu Sandomierskiego w dn. 20 sierpnia br w Dwikozach nie organizowano Dożynek Gminnych, odbył się natomiast Konkurs Wieńców Dożynkowych Gminy Dwikozy. W konkursie wzięły udział wieńce z miejscowości:

Bożydar - wykonany przez Radę Sołecką i KGW Bożydar

Dwikozy - wykonany przez KGW Ziemia Dwikoska

Gierlachów - wykonany przez KGW w Gierlachowie

Góry Wysokie - wykonany przez KGW Pod Lasem w Górach Wysokich

Mściów - wykonany przez Radę Sołecką

Nowy Kamień - wykonany przez Radę Sołecką

Rzeczyca Mokra - wykonany przez KGW Kukułki oraz Radę Sołecką

Słupcza - wykonany przez KGW Aktywni dla Słupczy

Winiarki - wykonany przez KGW Malwa i Radę Sołecką

Winiary - wykonany przez Radę Sołecką

Powołana komisja konkursowa w składzie: Jolanta Śliwińska (Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Sandomierzu), Sylwia Kanios (Kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Sandomierzu), Sylwester Łysiak (kulturoznawca, specjalista ds. tradycji i kultury ludowej) dokonała oceny wartości estetycznych, etnograficznych i folklorystycznych oraz wkładu pracy w przygotowanie wieńca.

 Konkurs wygrał wieniec z miejscowości Dwikozy, który będzie reprezentował naszą gminę na Dożynkach Powiatowych. Nagrody w konkursie oraz dyplomy za udział wręczyli:

 Pan Tomasz Huk – Przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego

Pan Waldemar Maruszczak – Radny Rady Powiatu

Pani Maria Łukasiewicz – Przewodnicząca Rady Gminy w Dwikozach

Pan Marek Łukaszek – Wójt Gminy Dwikozy

Ks. Kanonik Roman Sieroń – Proboszcz Parafii Mściów

 

Galeria zdjęć

IMG_1136 IMG_1137 IMG_1138 IMG_1139 IMG_1140 IMG_1141 IMG_1142 IMG_1143 IMG_1144 IMG_1146 IMG_1147 IMG_1149 IMG_1153 IMG_1166 IMG_1171 IMG_1173 IMG_1196 IMG_1202 IMG_1262 IMG_1274 IMG_1286 IMG_1302 IMG_1317 IMG_20230813_123959
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.