Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Odbiór końcowy zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 320024T Góry Wysokie – Kościół – Kichary Nowe w miejscowości Góry Wysokie

W dniu 28 czerwca 2024 r. odbył się odbiór końcowy zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 320024T Góry Wysokie – Kościół – Kichary Nowe w miejscowości Góry Wysokie w km 0+000,00 do km 0+348,00” w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Wykonawcą w/w zadania była firma: Piotr Cieśla F.H.U. KOWEX, Łomno 1G, 27-225 Pawłów

Całkowita wartość realizacji zadania: 557 153,10 zł (100%)

Dofinansowanie z RFRD: 445 722,00 zł (80%)

Udział własny Gminy Dwikozy:  111 431,10 zł (20%)   

Podstawowy zakres:

Przedmiot zamówienia obejmował wykonanie nawierzchni bitumicznej na długości 348 mb i poszerzenie istniejącej jezdni do szerokości 4,50 m, budowę nowego chodnika jednostronnego na długości 273 mb o szerokości 1,50 m z mijankami (chodnik od początku muru cmentarnego do istniejącego wjazdu znajdującego się przy Kościele w Górach Wysokich) oraz wykonanie poboczy z kruszywa kamiennego o szerokości 0,50 m w istniejącym pasie drogowym.

W ciągu przedmiotowego odcinka drogi znajduje się Parafia Matki Bożej Bolesnej w Górach Wysokich, cmentarz parafialny oraz znajdują się grunty rolne na których prowadzona jest produkcja rolna.

Droga gminna nr 320024T łączy dwie miejscowości Góry Wysokie i Nowe Kichary.   

Realizacja przedmiotowego zadania w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo użytkowników drogi gminnej a w szczególności bezpieczeństwo pieszych.

W odbiorze końcowym zadania wzięli udział: Marek Łukaszek - Wójt Gminy Dwikozy, Paweł Garnuszek - Inspektor UG Dwikozy, Tomasz Latański - Inspektor UG Dwikozy, Łukasz Małżonek - Kierownik Budowy, Robert Loranty - Kierownik Robót, Dariusz Wróbel - Inspektor Nadzoru, Karol Sadok - Radny Gminy Dwikozy, Lidia Hebdowska - Sołtys Sołectwa Góry Wysokie, Ks. Kanonik Sławomir Świstak - Proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Górach Wysokich.

Zdjęcia  STV.INFO

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.