Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Informacja dotycząca pomocy dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie Gminy Dwikozy

Szanowni Mieszkańcy Gminy Dwikozy

 

W związku ze zwiększającą się liczbą uchodźców z Ukrainy przybywających na teren Gminy Dwikozy zwracamy się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie do Urzędu Gminy w Dwikozach przez mieszkańców Gminy Dwikozy faktu przyjęcia takich osób do swoich gospodarstw domowych oraz gdy zaistnieje taka potrzeba wszelkich potrzeb związanych z zapewnieniem tym osobom pomocy w postaci dostarczenia żywności, środków czystości, odzieży itp.

Prosimy mieszkańców gminy lub instytucje mające siedzibę na terenie Gminy Dwikozy chcące świadczyć wszelką pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terenie naszej gminy o zgłaszanie takich inicjatyw do Urzędu Gminy w Dwikozach.

 

Prosimy o kontaktowanie się z Urzędem Gminy w celu:

- zgłaszania potrzeb Uchodźców (ze wskazaniem ich miejsca pobytu) oraz 

- informowania o chęci udzielenia pomocy z określeniem jej formy (wskazanie oferowanych artykułów, usług transportowych, zaplecza mieszkaniowego czy innych).

 

Dobra komunikacja pozwoli określić rozmiar potrzeb a także umożliwi szybką i skuteczną pomoc osobom poszkodowanym w wyniku wojny na Ukrainie, otrzymującym schronienie na terenie Gminy Dwikozy.


Zgłoszeń można dokonywać:

- osobiście w Urzędzie Gminy w Dwikozach od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00 w pokoju nr 22 ,

- za pośrednictwem Sołtysów w sołectwach,

 - telefonicznie pod nr telefonu : (15) 831-14-71 wew. 49 od poniedziałku do piątku w godzinach  7.00 - 15.00,

- pocztą elektroniczną na adres : urzad@dwikozy.gmina.pl

 

 

Przypominamy, iż zgodnie z obecnymi wytycznymi wszyscy uchodźcy z Ukrainy mają prawo do:

- przebywania na terytorium Polski,

- bezpłatnego zamieszkiwania i całodziennego wyżywienia pod warunkiem zarejestrowania w punkcie recepcyjnym i zakwaterowania przez wojewodę  (pobyty w prywatnych mieszkaniach nie są finansowane),

- bezpłatnej pomocy lekarskiej podstawowej i specjalistycznej,

- zapisywania dzieci do szkół i przedszkoli.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.