Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Informacja Wojewody Świętokrzyskiego

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprecyzyjnymi informacjami chcielibyśmy wyjaśnić pewne nieścisłości.

Osoby, które zostają zakwaterowane zarówno w obiektach wyznaczonych przez samorządy, wojewodę świętokrzyskiego jak przebywające u osób prywatnych na dzień dzisiejszy nie muszą zgłaszać się do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego czy do Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców. Osoby te mają prawo do bezpłatnej pomocy w zakresie transportu, wyżywienia, zakwaterowania i opieki medycznej.

Osoby prywatne, które chcą przyjąć pod swój dach obywateli Ukrainy mogą zgłaszać takie informacje do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, ale jest to dla nas baza alternatywna w przypadku braku miejsc w ośrodkach zakwaterowania tworzonych przez wojewodę świętokrzyskiego. Propozycje takie należy przekazywać do organizacji pozarządowych. W kolejnych informacjach podamy kontakty do takich instytucji.

Informujemy również, że osoby prywatne zgłaszające chęć zakwaterowania osób z Ukrainy nie są objęte zwrotem kosztów ich pobytu.

Zbiórki humanitarne prosimy zgłaszać do gmin i powiatów w województwie. Powiaty, przekażą nam już spaletowane produkty do wyznaczonego magazynu w Chęcinach przy ulicy Logistycznej 9.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.