Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Zwierzęta bezdomne na terenie Gminy Dwikozy

Informacje dotyczące programu zapobiegania bezdomności zwierząt

Urząd Gminy w Dwikozach informuje, iż w gminnym programie opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Dwikozy w 2023 r. wskazano:

 Wykonawcami Programu są:

- Urząd Gminy w Dwikozach w zakresie koordynowania zadań realizowanych w ramach programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt. 
- Gmina Dwikozy.
- Schronisko dla bezdomnych zwierząt w m. Janik ul. Borowska 1, 27-415 Kunów prowadzone przez firmę:   Zakład Unieszkodliwiania Odpadów "JANIK" Sp. z o.o. ul. Henryka Sienkiewicza 91, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, tel. 41 260 02 66
- Lecznica dla zwierząt lek. wet. Szymon Kurkiewicz ul. Spółdzielcza 19, 27-620 Dwikozy, tel. 692 416 878


Funkcję koordynatora działań podejmowanych w ramach Programu pełni jednoosobowe stanowisko ds. ochrony środowiska oraz leśnictwa i lecznictwa w Urzędzie Gminy w Dwikozach ul. Spółdzielcza 15, 27-620 Dwikozy , pok. nr 4 (parter) tel. 15 831 14 71 wew. 56; adres e-mail: k.laur@dwikozy.gmina.pl 

Opieka nad wolno żyjącymi kotami realizowana jest poprzez:

- ustalenie miejsc (w tym obiektów budowlanych), w którym przebywają koty wolnożyjące na podstawie    informacji sołtysów, 
- zapewnienie pokarmu oraz wody pitnej w miejscach ich przebywania,
- w miarę możliwości zapewnienie miejsca schronienia, w szczególności w okresie zimowym,
-powierzenie realizacji w/w zadań jednostkom pomocniczym gminy (w razie potrzeby zostanie uruchomiony proces wydawania karmy sołtysom wsi: Buczek, Bożydar, Czermin, Dwikozy, Gałkowice, Gierlachów, Góry  Wysokie, Kamień Łukawski, Kępa Chwałowska, Kolonia Gałkowice, Mściów, Nowe Kichary, Nowy Garbów, Nowy Kamień, Romanówka, Rzeczyca Mokra, Rzeczyca Sucha, Słupcza, Stare Kichary, Stary Garbów, Szczytniki, Winiarki, Winiary, Romanówka, Jaroszówka oraz osobom przez nich wskazanym tzw. opiekunom społecznym) oraz współdziałanie z organizacjami społecznymi.

Usypianie ślepych miotów.

Usypianie ślepych miotów może nastąpić wyłącznie w Schronisku dla bezdomnych zwierząt ,,Janik” prowadzonym przez Zakład Unieszkodliwiania Odpadów ,,Janik” Sp. z o.o.  lub Lecznicy dla zwierząt lek. wet. Szymon Kurkiewicz, ul. Spółdzielcza 19, 27-620 Dwikozy (wymagany jest humanitarny stosunek pracownika do zwierzęcia).
Fakt i przyczynę uśpienia ślepych miotów odnotowuje się w ewidencji prowadzonej przez Gminę.
Zwierzę usypiane musi być traktowane – do ostatniej chwili życia łagodnie i przyjaźnie, należy zaoszczędzić mu trwogi i dodatkowych udręczeń, sam zbieg uśpienia powinien być wykonywany przez lekarza weterynarii w sposób humanitarny i jedyny dopuszczający przez Towarzystwo Opieki na Zwierzętami w Polsce.
Zwłoki uśpionych zwierząt muszą być odpowiednio zabezpieczone do czasu zabrania ich przez odpowiednie służby do tego przeznaczone.
Podejmowane będą działania polegające na podawaniu do publicznej wiadomości informacji o miejscu znalezienia zwierząt na stronie internetowej Urzędu Gminy https://dwikozy.gmina.pl/

Zgłoszenia do przychodni weterynaryjnej bądź do schroniska odbywają się za pośrednictwem koordynatora gminnego do którego należy zgłaszać wszystkie sytuacje wymagające interwencji lekarza weterynarii bądź schroniska dla zwierząt. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.