Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Uroczystości ku czci pomordowanych w lesie w Górach Wysokich

W dniu 9 czerwca 2024 roku odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę zbrodni hitlerowskiej na ludności cywilnej w lesie w Górach Wysokich.

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe uroczystości odbyły się w Kościele Parafialnym w Górach Wysokich. Rozpoczęła je Msza Św. w intencji pomordowanych i ich rodzin oraz w intencji Ojczyzny, odprawiona przez ks. kanonika Artura Barańskiego – Dziekana Dekanatu Zawichost – Proboszcza Parafii w Dwikozach oraz ks. kanonika  Sławomira Świstaka – Proboszcza Parafii w Górach Wysokich.

Po zakończeniu Mszy Św. Dyrektor GOK Dwikozy Zdzisław Stępień przedstawił historię wydarzeń związanych ze zbrodnią popełnioną na ludności cywilnej. Wójt Gminy przedstawił bogate tradycje patriotyczne związane z gminą Dwikozy. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego herbu Sulima w Starym Garbowie, Szkoły Podstawowej im. Ziemi Sandomierskiej w Słupczy oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Aktywni dla Słupczy” zaprezentowali program artystyczno  – patriotyczny.

Wśród obecnych na uroczystości byli między innymi:

Ppłk. Wojciech Kuśmierczyk  – Dowódca 3 Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu,

Przedstawiciele Nadleśnictwa w Ostrowcu Świętokrzyskim i Leśnictwa w Czyżowie Szlacheckim,

były wieloletni Prezes Zarządu Koła Gminnego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Dwikozach Stanisław Turbakiewicz,

przedstawiciele władz samorządowych Gminy Dwikozy na czele z Wójtem Gminy Markiem Łukaszkiem i Skarbnik Gminy Dwikozy Agatą Kurek,

Przewodnicząca Rady Gminy w Dwikozach Maria Łukasiewicz, 

Radny Rady Gminy Dwikozy Piotr Bęczkowski, 

Prezes Koła Łowieckiego „Bażant” w Dwikozach Marcin Ziejewski, 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Garbowie Marta Dobroch, 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słupczy Barbara Faryniarz, 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dwikozach Piotr Kiełczewski, 

Prezes Zarządu Gminnego OSP w Dwikozach Ireneusz Juga, 

Komendant Gminny OSP Igor Przyłucki, 

poczty sztandarowe: Koła Łowieckiego „Bażant” w Dwikozach, Szkoły Podstawowej im. Zawiszy Czarnego Herbu Sulima w Starym Garbowie, Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach, Szkoły Podstawowej im. Ziemi Sandomierskiej w Słupczy, 

nauczyciele i uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy,  przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji społecznych, rodziny pomordowanych i miejscowa społeczność.

Uroczystości miały na celu uczczenie pamięci pomordowanych więźniów z więzienia na Zamku Sandomierskim w dniu 17 czerwca 1940 r. Wśród ofiar byli mieszkańcy powiatów: sandomierskiego, opatowskiego, ostrowieckiego i starachowickiego.

Organizatorami uroczystości byli Rada Gminy i Wójt Gminy Dwikozy.

Galeria zdjęć

IMG_9048 IMG_9049 IMG_9050 IMG_9052 IMG_9053 IMG_9054 IMG_9055 IMG_9057 IMG_9061 IMG_9063 IMG_9064 IMG_9066 IMG_9068 IMG_9069 IMG_9072 IMG_9075 IMG_9077
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.