Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

XXVII Wojewódzkie Święto Pomidora w Dwikozach

W dniu 07.07.2024 roku odbyło się w Dwikozach XXVII Wojewódzkie Święto Pomidora pod patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Renaty Janik i Wojewody Świętokrzyskiego Józefa Bryka.

Organizatorami obchodów XXVII Wojewódzkiego Święta Pomidora byli Rada Gminy w Dwikozach, Wójt Gminy Dwikozy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dwikozach.

Główne obchody XXVII Wojewódzkiego Święta Pomidora rozpoczęła o godz.12.00 uroczysta Msza św. odprawiona w Kościele Parafialnym w Dwikozach przez Proboszcza Parafii ks. Kanonika Artura Barańskiego , podczas której został poświęcony kosz warzywny przyniesiony przez gospodarzy tegorocznego Święta : Magdalenę Płatek z Kępy Chwałowskiej oraz  Artura Tomczyka z Mściowa.

Po mszy świętej nastąpił przemarsz korowodu oraz zaproszonych gości w asyście orkiestry dętej z Woli Rzeczyckiej pod batutą kapelmistrza Wojciecha Garbacza na Stadion Sportowy w Dwikozach, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

O godz.13.30  rozpoczęła się oficjalna część uroczystości, w której na wstępie Wójt Gminy Dwikozy - Marek Łukaszek oraz Przewodnicząca Rady Gminy w Dwikozach – Maria Łukasiewicz powitali zaproszonych gości oraz wszystkich przybyłych na obchody XXVII Wojewódzkiego Święta Pomidora. W uroczystości udział wzięła również delegacja Gminy Kotlin, która jest partnerską gminą Gminy Dwikozy na czele z Pawłem Wyremblewskim  – Wójtem Gminy.

Podczas uroczystości wręczono nagrody w konkursie Sołtys Roku 2023 , którego laureatkami zostały : Wioletta Tomczyk - Sołtys Sołectwa Nowy Kamień oraz Bernardeta Motyka - Sołtys Sołectwa Gierlachów.

Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Dwikozy przygotowały różnorodne potrawy, które można było degustować podczas trwającej imprezy. Swoje stoiska zaprezentowały również Koło Pszczelarzy w Dwikozach , Koła Łowieckie "Bażant" w Dwikozach i "Oręż Sandomierz" ,Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 45 w Dwikozach, Świętokrzyski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Oddział w Sandomierzu, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - Biuro Powiatowe w Sandomierzu, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Sandomierzu, Bank Spółdzielczy w Sandomierzu, 102 Batalion Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Sandomierzu, Zakład Terapii Zajęciowej z Piotrowic.

Na scenie zaprezentowały się dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach. Wystąpiły także Formacja taneczna "Gracja" z Mielca , zespoły"Kalina" z Nowych Kichar, "Dileidis" działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dwikozach oraz Zespół Dziennego Domu Pobytu Senior Plus w Dwikozach.

Największą atrakcją XXVII Wojewódzkiego Święta Pomidora były występy zespołów "Milano" i " Defis".

Zadbano również o najmłodszych, dla których przygotowano liczne atrakcje oraz stoiska z zabawkami i słodyczami.

Obchody XXVII Wojewódzkiego Święta Pomidora zakończyła zabawa taneczna z zespołem BRUTTA.

Galeria zdjęć

IMG_9188 IMG_9191 IMG_9199 IMG_9202 IMG_9204 IMG_9206 IMG_9207 IMG_9213 IMG_9215 IMG_9217 IMG_9273 IMG_9274 IMG_9275 IMG_9278 IMG_9281 IMG_9282 IMG_9284 IMG_9285 IMG_9286 IMG_9287 IMG_9296 IMG_9298 IMG_9310 IMG_9317 IMG_9328 IMG_9348 IMG_9352 IMG_9372 IMG_9386 IMG_9396 IMG_9449 IMG_9464 IMG_9469 IMG_9474 IMG_9507 IMG_9535 IMG_9547 IMG_9552 IMG_9553 IMG_9562 IMG_9569 IMG_9611 IMG_9616 IMG_9625 IMG_9637 IMG_9648 IMG_9657 IMG_9664 IMG_9693 IMG_9712 IMG_9719 IMG_9721 IMG_9732 IMG_9753 IMG_9775
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.