Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

WNIOSKI O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH I FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO W NOWYM OKRESIE ZASIŁKOWYM 2024/2025

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dwikozach uprzejmie informuje, że wnioski o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres zasiłkowy 2024/2025 będzie można składać:

- od dnia 1 lipca 2024 r. – wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu teleinformatycznego Portalu Informacyjno – Usługowego Emp@tia https://empatia.mpips.gov.pl/, elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP, platformy usług elektronicznych PUE ZUS, bankowość elektroniczną;
- od dnia 1 sierpnia 2024 r. – w formie tradycyjnej (papierowej) i w formie elektronicznej w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej.
Świadczenia rodzinne oraz specjalny zasiłek opiekuńczy i świadczenia z funduszu alimentacyjnego  uzależnione są od spełnienia ustawowego kryterium dochodowego.

Termin ustalenia prawa do świadczenia oraz jego wypłaty uzależniony jest od momentu złożenia wniosku. Poniżej szczegółowe terminy:

Złożenie wniosku z wymaganymi dokumentami:
                                                                                                   
ŚWIADCZENIA RODZINNE:

od 1 lipca 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r. 

Wypłata świadczenia  do 30 listopada 2024 r.

                                                                    
od 1 września 2024 r. do 31 października 2024 r.  

Wypłata świadczenia  do 31 grudnia 2024 r.

 

od 1 listopada 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.

Wypłata świadczenia do 28 lutego 2025 r.


ŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO:

od 1 lipca 2024 r. do 31 sierpnia 2024 r.

Wypłata świadczenia do 31 października 2024 r.

 

od 1 września  2024  r. do 30 września 2024 r.

Wypłata świadczenia do 30 listopada 2024 r.

 

od 1 października 2024 r. do 31 października 2024 r.

Wypłata świadczenia do 31 grudnia 2024 r.

 

od 1 listopada  2024  r. do 30 listopada 2024 r.

Wypłata świadczenia do 31 stycznia 2025 r.

 

od 1 grudnia  2024 r. do 31 stycznia 2025 r.

Wypłata świadczenia do 28 lutego 2025 r.


Szczegółowe informacje na temat świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego, składania wniosków oraz wymaganych dokumentów, można uzyskać w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Dwikozach, pokój 32 oraz pod numerem telefonu: 15 831 18 16.

Poniżej zamieszczamy w wersji do pobrania druki wniosków wraz z klauzulą informacyjną.

 Druki wniosków 

 Klauzula informacyjna

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.