Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

II Rejonowy Konkurs o Powstaniu Styczniowym

8 lutego 2024 r. wyłonieni zostali zwycięzcy II Rejonowego Konkursu o Powstaniu Styczniowym, który odbył się pod patronatem Wójta Gminy Dwikozy oraz honorowym patronatem: Wojewody Świętokrzyskiego i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. 

Konkurs zorganizowany został już po raz kolejny przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach, Gminny Ośrodek Kultury oraz Zespół Administracyjny Jednostek Oświatowych w Dwikozach.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 13 szkół z terenu gmin: Dwikozy, Wilczyce, Zawichost i miasta Sandomierza oraz szkoła nosząca imię Bohaterów Powstania Styczniowego z Nowej Słupi. 

W pierwszym etapie wzięło udział 84 uczniów. Test w etapie finałowym pisało 25 uczniów, których przygotowywało 13 opiekunów.

Nad prawidłowym przebiegiem II etapu czuwała Komisja Konkursowa w składzie: 

- mgr Danuta Wójcik – nauczycielka historii II Liceum Ogólnokształcącego  im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu,

- mgr Arleta Dąda-Róg – nauczycielka historii Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu,

- dr Piotr Sławiński – historyk, pracownik Państwowego Archiwum w Kiecach Oddział w Sandomierzu.

Wyniki konkursu zostały ogłoszone przez Panią Iwonę Korczyńską-Sapielak – Dyrektor Zespołu Administracyjnego Jednostek Oświatowych w Dwikozach.

Pierwsze miejsce zajął Maciej Kopacz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściowie, drugie miejsce Jan Łukaszek ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mściowie, a trzecie Maria Baska ze Szkoły nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Sandomierzu.

Wyróżnienia przyznano: Faustynie Perydze i Krzysztofowi Mrozowi – uczniom Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych „Puławiaków” w Górach Wysokich oraz Michalinie Chrząstowskiej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Sandomierzu.

Nagrody zostały wręczone przez Panią Mariolę Żmudę – Zastępcę Wójta Gminy Dwikozy oraz Pana Piotra Kiełczewskiego Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach.

Konkurs odbył się w 161 rocznicę bitwy pod Słupczą, w której zginęli młodzi powstańcy pochowani w zbiorowych mogiłach. W Dwikozach w miejscu pochówku poległych znajduje się pomnik.

Pamięć o naszej przeszłości jest ważnym elementem wychowawczym, dlatego też składamy podziękowania Nauczycielom i Rodzicom za zaangażowanie, a Uczniom za udział w konkursie i wykazanie się dużą wiedzą historyczną.

Warto przypomnieć, że konkurs po raz pierwszy został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach w 2016 r. W kolejnych latach cieszył się tak dużą popularnością, że organizatorzy postanowili w 2022 r. poszerzyć formułę i zorganizować konkurs o charakterze gminnym. Od 2023 r. konkurs ma rangę rejonowego.

Galeria zdjęć

IMG_6016 IMG_6034 IMG_6064 IMG_6068 IMG_6084 IMG_6095 IMG_6105 IMG_6213 IMG_6238 IMG_6254 IMG_6260 IMG_6271 IMG_6287 IMG_6291 IMG_6298 IMG_6305 IMG_6312 IMG_6321 IMG_6340 IMG_6344 1707482285735 1707482285744 1707482285752 IMG_5959 IMG_5965 IMG_5970 IMG_5982 IMG_5983 IMG_5985 IMG_5999 IMG_6001 IMG_6005 IMG_6008 IMG_6011
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.