Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Narodowe Czytanie "Nad Niemnem" w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gierlachowie

 

 Gminna Biblioteka Publiczna w Dwikozach po raz kolejny aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Tym razem czytanie utworu wybranego przez parę prezydencką , odbywało się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gierlachowie.

Dzięki przychylności Pani Barbary Bieleckiej - Dyrektora Szkoły oraz ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, mieliśmy zaszczyt tam gościć. Przez ostatnie 12 lat wspólnie czytamy dzieła, które tworzą kanon polskiej literatury. Jednym z nich jest wskazana na ten rok powieść „ Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. 

To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, jednocześnie intensywna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. Mieliśmy przyjemność na chwilę spotkać się z rodzinami: Bohatyrowiczów , Korczyńskich i innymi ciekawymi postaciami. Odkrywaliśmy kolejny raz atmosferę tego dzieła , przebogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnieliśmy sobie wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów jak również w żywej legendzie, stając się symbolem 
i fundamentem narodowej pamięci .

Wspólne czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej zaszczycili swoją obecnością dostojni goście, którzy także odczytali wybrane fragmenty byli nimi: Maria Łukasiewicz - Przewodnicząca Rady Gminy w Dwikozach, Marek Łukaszek - Wójt Gminy Dwikozy, Iwona Korczyńska - Sapielak Dyrektor Zespołu Administracyjnego Jednostek Oświatowych w Dwikozach, Waldemar Maruszczak - Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły i Przedszkola Gierlachowie, Sławomir Gągorowski - przedstawiciel Rady Rodziców a także Bibliotekarze z terenu Gminy Dwikozy. Lektorzy zachwycili świetną interpretacją czytanych fragmentów dzieła  a  zebrana publiczność miała okazję do wielu wzruszeń. Na zakończenie podniosłą atmosferę spotkania dopełnił słodki poczęstunek, wzbogacony dyskusjami, ciekawymi wspomnieniami
i osobistymi refleksjami uczestników.

Na uwagę zasługiwała także doskonała scenografia oraz kreacje uczniów , którzy wcielali się w kolejne postaci głównych bohaterów. Wszystko to zostało ubogacone zgromadzeniem wielu oryginalnych rekwizytów i zaopatrzone oprawą muzyczną. 
 
 Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do wspólnego czytania , stworzyć wspaniałą atmosferę a zarazem stać się częścią naszego wydarzenia.


Dorota Binek

Kierownik GBP w Dwikozach

Galeria zdjęć

-8379712962767736429_124310 IMG_2962 IMG_3004 IMG_3013 IMG_3078 IMG_3099 IMG_3170 IMG_3260 IMG_20230925_093606 IMG_20230925_093619 IMG_20230925_093629
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.