Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Nie ustajemy w naszych działaniach

Po raz kolejny w ramach utworzonej na terenie gminy Dwikozy Sieci Współpracy i Samokształcenia Zespół projektowy w osobach: Pan Marek Łukaszek, Pani Iwona Korczyńska – Sapielak, Pan Piotr Kiełczewski, Pani Magdalena Binek oraz Pani Edyta Czajka zaprosił na szkolenie pt. „Problem wybiórczości pokarmowej u dzieci - okiem fizjoterapeuty i terapeuty SI”. 

Szkolenie było dedykowane nauczycielom, specjalistom, a w szczególności rodzicom dzieci ze spektrum autyzmu, jak też rodzicom dzieci z ograniczonym repertuarem potraw i trudnościami behawioralnymi podczas spożywania posiłków. 

Prelegentami spotkania były: Pani Małgorzata Moskal i Pani Marta Chrzanowska - fizjoterapeutki, terapeutki SI, współautorki programu „Gratka dla Niejadka”. Panie na co dzień diagnozują i prowadzą terapię dzieci w zakresie wybiórczości pokarmowej. 

Celem szkolenia było wyjaśnienie przyczyn występowania u dzieci trudności związanych z jedzeniem. Przekazanie wiedzy na temat efektywnych sposobów poszerzania diety dziecka o wartościowe produkty. Terapeutki zaprezentowały sposoby motywowania dzieci do wykonywania ćwiczeń: samodzielnego jedzenia, usprawniających jamę ustną, redukujących lęk przed jedzeniem. Przekazały bardzo istotne informacje na temat zasad organizacji okoliczności posiłku – gdzie jeść, jak jeść i z kim jeść. 

Nad organizacją spotkania czuwały Pani Edyta Czajka - koordynator Sieci Współpracy wraz z Panią Iwoną – Korczyńska – Sapielak - dyrektorem Zespołu Administracyjnego Jednostek Oświatowych.

Z uwagi na fakt, iż corocznie przybywa dzieci z wybiórczością pokarmową szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przybyli na spotkanie rodzice i specjaliści jeszcze po zakończeniu szkolenia indywidualnie odbywali rozmowy, zadawali nurtujące ich pytania i korzystali z porad terapeutek. 

Cieszymy się, że wybrany temat szkolenia okazał się „strzałem w dziesiątkę” i wzbudził Państwa zainteresowanie. 

Paniom prelegentkom dziękujemy serdecznie za ogromną dawkę wiedzy w zakresie wybiorczości pokarmowej i praktycznych wskazówek, które samodzielnie można wykorzystać w pracy z dziećmi i w domu podczas spożywania posiłków. 

Jesteśmy wdzięczni za pomoc i wsparcie Panu Piotrowi Kiełczewskiemu – dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Dwikozach, Pani Gabrieli Rybak – dyrektorowi Przedszkola Samorządowego w Dwikozach oraz Pani Magdalenie Binek – nauczycielce Przedszkola Samorządowego w Dwikozach. 

Już dziś zapraszamy do śledzenia naszych kolejnych zaplanowanych działań w ramach tzw. „sieciowania”.

Do zobaczenia wkrótce.

Galeria zdjęć

1 IMG-20240430-WA0011 IMG-20240430-WA0004 IMG-20240430-WA0008
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.