Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje gminne

W dniu 25.03.2024 roku w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej” Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorami Turnieju byli Wójt Gminy Dwikozy oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Dwikozach.

Dzieci i Młodzież ze Szkół Podstawowych z terenu Gminy Dwikozy rywalizowali w dwóch grupach wiekowych:  Grupa I - Klasa 1-4 oraz Grupa II- Klasa 5-8.

W eliminacjach gminnych wystartowało łącznie 34 uczestników. Sprawdzianem wiedzy o tematyce przeciwpożarowej był pisemny test jednokrotnego wyboru zawierający 25 pytań dla I grupy wiekowej i 30 pytań dla II grupy wiekowej.

Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwała powołana Komisja w składzie:

Dh Ireneusz Juga – Prezes ZOG ZOSP RP w Dwikozach- Przewodniczący Komisji

Barbara Parcheta – inspektor ds. Bezpieczeństwa Publicznego w Urzędzie Gminy Dwikozy - Sekretarz Komisji

Dh Igor Przyłucki- Komendant Gminny ZOSP RP w Dwikozach – Członek Komisji

Ogn. Adrian Piątkowski- pracownik Komendy Powiatowej PSP w Sandomierzu - Członek  Komisji 

Mariola Żmuda- Z-ca Wójta Gminy Dwikozy - Członek Komisji 

Dh Waldemar Maruszczak – Wiceprezes ZOP ZOSP RP w Sandomierzu- Członek Komisji 

 

Po dokonaniu oceny prac pisemnych przez Komisję wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

I kategoria wiekowa Klasa 1-4

I miejsce

Krzysztof Skubida - Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego Herbu Sulima w Starym Garbowie z wynikiem 20 pkt,

II miejsce

Zuzanna Kudelska - Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gierlachowie z wynikiem 17 pkt,

III miejsce

Natalia Statuch - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Burka w Gałkowicach z wynikiem 14 pkt.

 

II kategoria wiekowa Klasa 5-8

I miejsce

Alicja Skubida - Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego Herbu Sulima w Starym Garbowie z wynikiem 22 pkt,

II miejsce

Antoni Kokosa - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych „Puławiaków” w Górach Wysokich z wynikiem 20 pkt,

III miejsce

Michał Wójcik - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych „Puławiaków” w Górach Wysokich z wynikiem 18  pkt .

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii Krzysztof Skubida i Alicja Skubida będą reprezentowali Gminę Dwikozy w eliminacjach OTWP na szczeblu powiatowym, których termin zostanie ustalony po zakończeniu eliminacji gminnych na terenie powiatu.

Laureaci oraz wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Wójta Gminy Dwikozy.

 Nagrody oraz dyplomy zostały wręczone przez Mariolę Żmuda - Z-cę Wójta Gminy Dwikozy, ogn. Adriana Piątkowskiego - Pracownika Komendy Powiatowej PSP w Sandomierzu, Dh Waldemara Maruszczaka - Wiceprezesa ZOP ZOSP RP w Sandomierzu, Dh Ireneusza Juga - Prezesa ZOG ZOSP RP w Dwikozach, Dh Igora Przyłuckiego - Komendanta Gminnego OSP, Barbarę Parcheta - inspektor ds. Bezpieczeństwa Publicznego w Urzędzie Gminy Dwikozy oraz  Piotra Kiełczewskiego - Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach.

 Organizatorzy składają podziękowania ogn. Adrianowi Piątkowskiemu – Pracownikowi Komendy Powiatowej PSP w Sandomierzu za przygotowanie i udostępnienie zestawów pytań turniejowych oraz Panu Piotrowi Kiełczewskiemu - Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Dwikozach za okazaną pomoc przy organizacji turnieju.

 

Galeria zdjęć

IMG_6934 IMG_6944 IMG_6947 IMG_6956 IMG_6957 IMG_6964 IMG_6974 IMG_6988 IMG_6991 IMG_6996 IMG_7006 IMG_7010 IMG_7015 IMG_7022 IMG_7028 IMG_7038 IMG_7060 IMG_7072 IMG_7091 IMG_7125 IMG_7158 IMG_7204 IMG_7212 IMG_7226 IMG_7230 IMG_7237 IMG_7253 IMG_7270 IMG_7277 IMG_7301 IMG_7309 IMG_7316 IMG_7319
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.