Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Dożynki Gminne Gminy Dwikozy

W dniu 14 sierpnia br. w miejscowości Rzeczyca Mokra odbyły się Dożynki Gminne Gminy Dwikozy zorganizowane przez Radę Gminy i Wójta Gminy Dwikozy, Radę Sołecką i Koło Gospodyń Wiejskich „Kukułki” w Rzeczycy Mokrej przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Dwikozach.

Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w intencji rolników, ogrodników, sadowników i producentów odprawiona przez ks. mgr Artura Barańskiego – Proboszcza Parafii w Dwikozach, ks. kanonika dr hab. Romana Bogusława Sieronia prof. nadzw. – Proboszcza Parafii w Mściowie przy udziale ks. Leszka Pachuty – Dyrektora Wydawnictwa Diecezjalnego i Drukarni w Sandomierzu. Podczas Mszy poświęcono wieńce oraz chleby. Poświęcony bochen chleba gospodarze dożynek – Justyna Obara Gałek i Michał Strugała – mieszkańcy miejscowości Rzeczyca Mokra przekazali na ręce Władz Samorządowych Gminy Dwikozy. Po Mszy zaproszeni goście w osobach między innymi: Posła na Sejm RP Marka Kwitka, Starosty Sandomierskiego Marcina Piwnika, Przewodniczącego Rady Powiatu Tomasza Huka, Burmistrza Sandomierza Marcina Marca oraz Kierownika ARiMR w Sandomierzu Waldemara Maruszczaka podziękowali rolnikom za ich ciężką pracę i złożyli życzenia. Wójt Gminy Dwikozy Marek Łukaszek w swoim przemówieniu przedstawił historię dożynek i omówił pokrótce najważniejsze inwestycje prowadzone na terenie gminy w 2022 roku. Następnie poszczególne miejscowości: Bożydar, Czermin, Dwikozy, Gierlachów, Góry Wysokie, Mściów, Nowy Kamień, Romanówka, Rzeczyca Mokra, Słupcza, Szczytniki, Winiarki, Winiary zaprezentowały uwite i przygotowane wieńce. Komisja Konkursowa pierwsze miejsce przyznała wieńcowi z miejscowości Mściów. Nastąpiło również wręczenie nagród laureatom konkursu „Na najładniejszy balkon i ogródek przydomowy”. W części artystycznej wystąpiły zespoły: „Łęczanie” z Łęki Dukielskiej oraz „Dileidis” z Gminnego Ośrodka Kultury w Dwikozach. Dożynki zakończyła zabawa taneczna.

Galeria zdjęć

IMG_2160 IMG_2283 IMG_2291 IMG_2327 IMG_2334 IMG_2343 IMG_1653a IMG_1654a IMG_1655a IMG_1656a IMG_1657a IMG_1658a IMG_1659a IMG_1660a IMG_1661a IMG_1664a IMG_1665a IMG_1666a IMG_1667a IMG_1670 IMG_1725 IMG_1740 IMG_1745 IMG_1751 IMG_1763 IMG_1765 IMG_1782 IMG_1831 IMG_1896 IMG_1897 IMG_1905 IMG_1943 IMG_1961 IMG_1978 IMG_1981 IMG_1996 IMG_2004 IMG_2015 IMG_2151 IMG_2152
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.