Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

Podpisanie umowy na realizację zadania : „Przebudowa drogi gminnej nr 320024T Góry Wysokie – Kościół – Kichary Nowe w miejscowości Góry Wysokie

W dniu 26.03.2024 roku w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Dwikozach została podpisana umowa na realizację zadania : „Przebudowa drogi gminnej nr 320024T Góry Wysokie – Kościół – Kichary Nowe w miejscowości Góry Wysokie w km 0+000,00 do km 0+348,00”.

Inwestycja jest realizowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.                 

Kwota Promesy wynosi  434 522,00 zł.

Wykonawcą zadania będzie  Piotr Cieśla F.H.U. KOWEX, Łomno 1G, 27-225 Pawłów

Umowa na roboty budowlane na kwotę: 543 153,10 zł.

Kwota wkładu własnego: 108 631,10 zł.   

Termin wykonania zadania do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy, tj. do 26.09.2024 r.

Podstawowy zakres:

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie nawierzchni bitumicznej na długości 348 mb i poszerzenie istniejącej jezdni do szerokości 4,50 m, budowę nowego chodnika jednostronnego na długości 273 mb o zmiennej szerokości od 1,00 m do 1,50 m z mijankami (chodnik od początku muru cmentarnego do istniejącego wjazdu znajdującego się przy Kościele w Górach Wysokich) oraz wykonanie poboczy z kruszywa kamiennego o szerokości 0,50 m w istniejącym pasie drogowym.

W ciągu przedmiotowego odcinka drogi znajduje się Parafia Matki Bożej Bolesnej w Górach Wysokich, cmentarz parafialny oraz znajdują się grunty rolne na których prowadzona jest produkcja rolna.

Droga gminna nr 320024T łączy dwie miejscowości Góry Wysokie i Nowe Kichary.   

Realizacja przedmiotowego zadania w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz bezpieczeństwo pieszych.

Umowę w imieniu Gminy Dwikozy podpisali Marek Łukaszek – Wójt Gminy Dwikozy i Agata Kurek – Skarbnik Gminy Dwikozy, natomiast w imieniu wykonawcy umowę podpisał Pan Piotr Cieśla – Właściciel Firmy.

Ponadto przy podpisywaniu umowy obecni byli: Mariola Żmuda - Z-ca Wójta Gminy Dwikozy, Karol Sadok – Radny miejscowości Góry Wysokie, Lidia Hebdowska- Sołtys sołectwa Góry Wysokie, Alojzy Boleń – Sołtys sołectwa Stare Kichary, Dariusz Przyłucki- Sołtys sołectwa Gałkowice, Janusz Sadłos- Sołtys sołectwa Kolonia Gałkowice, Andrzej Sadaj – Sołtys sołectwa Jaroszówka.

 

Galeria zdjęć

IMG_7372 IMG_7374 IMG_7384 IMG_7386 IMG_7389 IMG_7390 IMG_7396 IMG_7398
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

DO GÓRY
Włącz powiadomienia WebPush
Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.